عوارض چاقی

آیا میدانستید چاقی یک مریضی است و می بایست آن را مانند تمام مریضی ها درمان کرد و در شرایطی که درمان نشود قدمت را قلیل می‌نماید و خلل ها متعددی را برای فرد چاق و چه بسا اطرافیان شخص تپل به همراه دارااست . درین مطلب به دلایل چاقی و تپل بودن می پردازیم و عمده مریضی هایی که به خیال و خاطر چاقی شما به آن ها در گیر می شوید هم آنالیز می گردد .
دیابت

به صدق که چاقی یکی از عوامل اصلی دیابت گونه ۲ می‌باشد زیرا با ارتقا چربی تن در مقابل اثر هورمون انسولین مقاوم میگردد و نمیتواند این هورمون وظیفه خویش را به صدق انجام دهد که نتیجه آن ارتقاء قند خون و دیابت می شود که خود بیماری دیابت یک بیماری خطرناک و کشنده است .
فشار خون بالا

هرچقدر که شما بیش تر وزن داشته باشید بافت چربی بیشتری در بدن دارید و همین بافت ها برای زنده ماندن نیاز به اکسیژن و مواد غذایی میگردند که هرچه این نیاز بیشتر باشد فشار بر روی سیستم گردش خون بخش اعظم است و حجم خون نیز بیشتر می گردد . و این زیاد خطرناک است .
بالا بودن چربی بدن خون

چاقی یکی عوامل بالا بودن چربی بدن خون یا همان LDL است در دراز برهه زمانی این فرمان سبب تصلب شرائین می‌شود که این فرمان سبب ساز تولید سکته مغزی و عروق کرونر می شود .
عروق کرونر

یکی خطاها قلبی – عروقی این بیماری است که از رسوب چربی در سرخرگ کرونر یا این که همان سرخرگی که به قلب خون رسانی می نماید میشود که در دراز مقطع باعث تنگ شدن این سرخرگ ها و در نتیجه وصال خون کمتر به قلب و سکته قلبی مشود .
متوقف شدن تنفس در خواب

اشخاصی که چاق میباشند در خواب تنفسشان برای لحظه ای متوقف میگردد به علت انسداد مجرای تنفسی و در نتیجه از خواب بیدار میشوند و یا خر خر زیادی میکنند این اشخاص گردنی پهن دارا‌هستند و کیفیت خوابشان بد است که این امر در فعالیتشان طی روز تاثیر منفی می گذارد .
سرطان

در گیر شدن به گونه های سرطان در اشخاص چاق چه زنان چه مردان عمده از افراد لاغر مشاهده شده است .

کبد چرب

در اثر چاقی چربی بر بافت کبد تاثیر میگذارد و منجر ایجاد کبد چرب میگردد که‌این امر در مرور مجال سبب التهاب کبد می گردد التهاب کبد نیز یعنی مبتلا شدن به بیماری هپاتیت .
کیسه صفرا

به علت چاقی و انباشته شدن چربی در بدن , تراز کلسترول در بدن عمده می‌شود که‌این کلسترول در کیسه صفرال رسوب می‌کند و سبب ساز تولید سنگ کیسه صفرا میگردد .

کلیه این بیماری ها بر اثر چاقی میتواند برای شما که چاق می باشید فیس دهد پس پس از قرائت این مطلب به این مسئله پی میبرید که هرچقدر لاغر کردن سخت و دشوار باشد بها دارد چون هیچ چیز فراتر و گران بها خیس از سلامتی وجود ندارد &# پیکر تراشی ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *