چرایی تغییر ساختار در صنعت کیف لپ تاپ کشور‌ایران

براساس گواهی اهداف و سیاست‌های توسعه و گسترش صنعت کیف لپ تاپ در اسمان ۱۴۰۴ , وزارت صنعت , معدن و تجارت مکلف به تصحیح ساختار صنعت کیف لپ تاپ است .
به گزارش عمل پرس , دستکاری دوم گواهی ( اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت کیف لپ تاپ در اسمان ۱۴۰۴ ( سال ۱۳۹۳ به ثبت شورای سیاست‌گذاری کیف لپ تاپ رسیده و برای اجرا ابلاغ شد .
براساس این گواهی وزارت صنعت , معدن و تجارت موظف به انجام اقداماتی برای ارتقای منزلت صنعت کیف لپ تاپ اعم از تصحیح ساختار این صنعت شده است .

وحدت استراتژیک , تجمیع یا این که ادغام شرکت‌های تولیدکننده کیف لپ تاپ با دیگر شرکت‌های داخلی و یا این که شرکت‌های فرنگی با هدف دستیابی به یک تا سه کیف لپ تاپساز گران قدر در مقیاس جهانی , از جمله وظیفه های وزارت صنعت , معدن و تجارت در‌این حوزه است .

این در حالی است که در حال حاضر تعداد متعددی شرکت کیف لپ تاپساز کوچک با تیراژهای تولیدی پایین در اکنون عمل بوده و اکثرا نیز به مونتاژ کیف لپ تاپهای چینی سرگرم می باشند .

در این زمینه مخلوط این شرکت‌ها با یکدیگر می تواند به به وقوع پیوستن اهداف پیش‌بینی شده در گواهی اهداف و سیاست‌های توسعه صنعت کیف لپ تاپ بر پایه ی ساخت کیف لپ تاپسازهای بزرگ در مقیاس جهانی یاری دهد .

همچنین طبق این گواهی وزارت صنعت , معدن و تجارت باید برای اصلاح ساختار صنعت کیف لپ تاپ نسبت به تصحیح مالکیت دولت بر سهام شرکت‌های صنعت کیف لپ تاپ مطابق با ضابطه اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی اقدام نماید &# کیف لپ تاپ ;

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *